Підсумки на сьогодення
- Віталій Бесараб
- 24 янв. 2019 г.
- 4 мин. чтения
У Проекті концептуальних засад «Сучасна професійна освіта» зазначено, що в умовах реформування професійно-технічної освіти в Україні державою визначено основні цілі: випускники, що відповідають запитам ринку праці, модернізоване освітнє середовище та багатоканальне фінансування.
Професійна освіта потребує популяризації серед випускників, адже в Україні зараз лише близько 20% випускників шкіл здобувають професійну освіту, а решта орієнтується на отримання вищої. До прикладу, в середньому в Європі 40% випускників закладів середньої освіти отримують професійну освіту, а в Чехії, Хорватії, Австрії та Фінляндії цей відсоток сягає 70% та більше.
У напрямку створення нового іміджу профосвіти рухається і наш Лисянський професійний аграрний ліцей. Хочеться розповісти про історію та сьогодення нашого навчального закладу, який протягом більше п’яти десятиліть з невеликого сільського училища перетворився у показовий ліцей з високим рівнем професійної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів, в першу чергу для сільського господарства, випускники якого своїми знаннями, вміннями, працею примножують міць і славу селища, району та області.
Створено заклад в 1963 році рішенням Черкаської обласної (сільської) Ради депутатів трудящих як Лисянськесільське професійно-технічне училище № 16 Черкаської області.У 1984роціреорганізовано в Лисянське середнє професійно-технічне училище № 32, в 2003році – в Лисянський професійний аграрний ліцей.А згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 21.06.2010 № 610 «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Черкаської області» Лисянський професійний аграрний ліцей перейменовано на Державний навчальний заклад «Лисянський професійний аграрний ліцей».
Цікавим та насиченим подіями є наше сьогодення. Ліцей став базовим з проведення практичних семінарів для українських профтехучилищ сільськогосподарського напряму.
На один з таких семінарів завітав губернатор області, тоді ще голова облради – ВельбівецьО.І., який приділяє велику увагу розвитку ліцею.
Тоді ж в програму семінару було включено передачу агрофірмою «Поділ» плуга ліцею для успішного опанування учнями професією тракториста. Заклад навчає кермуванню надпотужними тракторами й комбайнами, іншою новітньою технікою з електронною системою управління. Є в арсеналі с/г-техніки ліцею і потужний «NewHolland», який досі здавався таким неприступним, та завдяки досвідченим майстрам виробничого навчання поступово розкриває учням свої секрети. 44 досвідчені педагогічні працівники, в тому числі 19 майстрів виробничого навчання, передають юнакам і дівчатам свої знання і досвід. Навички та вміння майбутні механізатори шліфують на власному виробничому полігоні, де набір техніки цілком достатній для потреб навчального процесу, як і потужна ремонтна база.
За словами вихованців ліцею, з-поміж багатьох навчальних закладів вони обралицей заклад не тільки тому, що він пропонує затребувані професії, приміром, тракторист-комбайнер, водій, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин і устаткування, стропальник і монтажник гіпсокартонних конструкцій, офіціант, адміністратор закладів харчування та інших підприємств, офісів, а й тому, що тут міцна матеріально-технічна база, добрі умови навчання та побуту. У навчальному корпусі на 400 місць є 18 спеціалізованих кабінетів, спортзал, три лабораторії, чотири навчально-виробничі майстерні, їдальня, де учні харчуються тричі на день. Чотирьохповерховий гуртожиток, розрахований на 160 місць, містить інформаційно-ресурсний центр, медпункт, кухню, усі зручності для комфортного перебування. Ліцей постійно оновлюється і вдосконалюється як власними силами, так і стараннями Управління освіти. У минулому році великі кошти було виділено державою на ремонт, оновлення приміщення та території ліцею. Був оновлений дах (замінено шиферне покриття на металочерепицю); відремонтовано та переобладнано на сучасний лад кабінети хімії та біології, математики, історії, фойє, коридор І поверху, гардеробна; майже повністю замінено вікна, двері; виконано ремонт спортивного корпусу (аце – спортзал, роздягальня, туалети, кабінет керівника фіз. виховання); зроблено ревізію системи опалення, завдяки чому стало тепліше і в навчальному корпусі, і в гуртожитку. По-новому виглядає центральна алея до навчального корпусу та площа перед ліцеєм. Приємні дрібнички, як каже директор, а саме: телевізор та об’ємне дзеркало в холі, сучасні інформаційні стенди в класах та коридорах, костюми для учасників спортивної секції, новий посуд в їдальні,- додають оптимізму в навчаль-виховному процесі. Ремонти такого масштабу не здійснювалися минулого року в жодному закладі профтехосвітио бласті.
Великим придбанням для ліцею є встановлення боксерського рингу з усім необхідним обладнанням та інвентарем (груші, печатки, шлеми, форма та інше). Створено боксерський клуб «Кузня» (назва пояснюється тим, що температура тіла боксера в бою та коваля в кузні однакові).У секціях тренуються боксери 3-х вікових груп. Тренує хлопців та дівчат старший тренер юніорів області – Петренко Олександр Михайлович. Ще ми не маємо досягнень, але планується участь у змаганнях уже в цьому році. Спортивні секції з волейболу, баскетболу, міні-футболу, настільного тенісу діють у ліцеї багато років поспіль та мають гарну результативність. Участь в зональних та обласних змаганнях приносить нам призові місця та нагороди.
Є чим пишатися і в навчальних здобутках. Учні ліцею активно беруть участь в олімпіадах, обласних та всеукраїнських конкурсах. Так, минулого року Олійник Аліна, учениця 43 групи, посіла ІІІ місце у фінальному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, а Драченко Ілона, учениця 33 групи, здобула перемогу в обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У цьому році Ілона Драченко уже стала переможницею обласних етапів цих двох мовно-літературних конкурсів та готується до фінальних етапів. Побажаймо ж їй успіхів та перемоги!
Тут уміють організувати цікаве дозвілля. Виховні заходи до свят та пам’ятних дат, екскурсії та розважальні поїздки, КВК, конкурси, вікторини - все це сприяє всебічному розвитку наших учнів. До прикладу, традиційні андріївські вечорниці, які щороку влаштовуються в ліцеї 13 грудня у день Андрія Первозванного. Готують свято учасники літературно-драматичної студії «Світлиця» (яка, до-речі, діє в закладі вже багато років) під керівництвом викладача української мови Пепчук О.Я та бібліотекаря Тихолоз К.О. Приємно відзначити, що завдяки сприянню класних керівників та майстрів 11 та 13 груп цього річ студія поповнилася талановитими першокурсниками. Вечорниці літературні, тому на сцені ліцею постали герої Т.Шевченка, І.Нечуя-Левицького, Г.Квітки-Основ’яненка, М.Гоголя. Учасники дійства відчули справжній дух свята, атмосферу збережених і шанованих донині давніх, вічних і нетлінних традицій і звичаїв, а через них – той невидимий зв'язок, що єднає нас, українців, з предками та нащадками, забезпечуючи цілісність роду та існування нації.
Щороку проводиться традиційний матч з волейболу на Кубок директора між збірними командами учнів і викладачів. Започатковано турнір було п’ять років тому з ініціативи директора. Організаторами виступає кафедра фізичного виховання та майстри. У ліцеї приділяється велика увага гармонійному, всебічному розвитку не тільки молоді, а й інженерно-педагогічногоскладу. Саме такі спортивні змагання роблять ліцейне життя насиченим цікавими подіями і незабутніми яскравими враженнями, а викладачам надаються широкі можливості постійно бути врусі, зміцнюючи своєз доров’я й подовжуючи молодість.
КВК до Дня сільського господарства «Моя професія» теж є традиційними. Конкурсанти проявляють дотепність, почуття гумору, знання особливостей своєї професії, обізнаність у розмаїтті існування професій, вміння творчо працювати в колективі, демонструють свої комунікативні здібності.
А нещодавно учні нашого ліцею їздили в розважальну поїздку на Льодовий стадіон м. Богуслав покататися на ковзанах. Хто став на ковзани вперше, а хто вже мав такий досвід, та для всіх це була незабутня пригода! У цьому році заплановано ще декілька таких «пригод»!
Ми маємо великі плани та знаємо, чого прагнемо! Є в перспективі великі та осяжні мрії та завдання. Ми прагнемо аби навчатися в ліцеї було престижно і випускники шкіл ішли до нас із задоволенням!







Comments